مصاحبه دبیرکل سندیکا آقای خدایار عینی با صدا و سیما در رابطه با سرنگ مورد نیاز واکسیناسیون عمومی کرونا

بر خلاف نگرانی های منتقل شده از طریق نهاد های زیر مجموعه وزارت بهداشت این اطمینان رو داشته باشید که بخش خصوصی به پشتوانه 20 کارخانه تولید کننده سرنگ و سرسوزن نه تنها نیاز کشور را برای واکسیناسیون عمومی کرونا تولید کرده است. بلکه به تعداد تمام کشورهای همسایه توان تولید سرنگ داریم. و میتوانیم نیاز تمام کشورهای همسایه را نیز به سرنگ و سرسوزن رفع نماییم. اگر صادرات ما ضعیف است به دلیل مشکلات تحریمی، سیاسی و قیمت تمام شده کالا است. کشورهای اروپائی صادر کننده گواهی CE به دلیل تحریم ها شرایط سختی را برای دادن این گواهی از طریق شرکت های ایرانی اعمال کردند تا اندازه ای که با وجود کیفیت بالا برای تولید کننده ایرانی مقدور نبود دنبال گرفتن این گواهی در آن کشورها برود. و نداشتن این گواهی خود یکی از موانع صادرات در این فرصت ایجاد شده بود. که عامل اصلی آن تحریم ها بود.

روز یکشنبه مورخ 29/01/1400 راس ساعت 14 جلسه مشترک بین سه نهاد فوق در محل اداره کل تجهیزات پزشکی به ریاست آقای دکتر شاهمرادی برگزار گردید.

خدایار عینی به عنوان دبیر کل سندیکا به همراه 5 نفر از اعضای این سندیکا آقایان اصلانی مهر، کرباسی، ملکیان و جعفری در این جلسه شرکت کردند. آقای دکتر ازهری به عنوان مدیر مرکز مدیریت بیماریهای واگیر نیز به عنوان نماینده وزارت بهداشت در این نشست حضور داشتند.

ضمن بحث و بررسی بر روی انواع سرنگ های مورد مصرف جهت و.اکسیناسیون کرونا

در نهایت مقرر گردید سرنگ های 1 سی سی  و 2 سی سی به عنوان سرنگ مورد نیاز واکسیناسیون کرونا برای کل کشور در نظر گرفته شود و کلیه شرکت ها به صورت سه شیفت سرنگ های فوق را تولید کنند تا ان شالله با شروع واکسیناسیون عمومی هیچ گونه مشکلی در تزریق این واکسن ایجاد نگردد.

با نظارت سندیکا بر روی تولید شرکت های تولید کننده همین اتفاق رخ داد و به صورت انبوه از این نوع سرنگ ها تولید شد. و تا جایی این تولید ادامه یافت که بیش از صد میلیون عدد از این نوع سرنگ ها به عنوان مازاد نیاز بر وضعیت عادی کشور در انبار تولید کننده ها در انبارهای تولید کنندگان برای توزیع مورد نیاز ضروری دپو گردید.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده است * نام شما

تهران
شنبه - چهارشنبه: ۱۶:۰۰-۰۹:۰۰
© تمامی حقوق این سایت متعلق به سندیکای تولیدکنندگان سرنگ و سرسوزن ایران است.​